Forum AE Katowice

Pełna wersja: LESKI - koncert w Rialcie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Koncert ●•LESKI•● już 10 listopada (w sobotę) w Rialcie!

Leski czyli Paweł Leszoski, wokalista, gitarzysta, kompozytor, tekściarz. Debiutował albumem SPLOT w czerwcu 2015 roku i od tego czasu kojarzony jest z muzyką z pogranicza indie folk i dream pop. Jeszcze w tym samym roku otrzymał dzięki niemu „MATEUSZA TRÓJKI” w kategorii „Debiut”, a w marcu 2016 r. znalazł się wśród nominowanych do nagrody FRYDERYK, również w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Napisał wszystkie teksty, skomponował do nich muzykę i był również współproducentem krążka.

8 czerwca 2018 roku ukazał się jego drugi album MIŁOŚĆ. STRONA B, który zrywa z dotychczasowymi stylistycznymi szufladkami i sygnalizuje, że Leski nie zamierza poddawać się wygodnym klasyfikacjom. Sięga po mocne elektryczne brzmienia, stare automaty perkusyjne, kultowe syntezatory z lat 80-tych i wyraziste, emocjonalne teksty. Leski bawi się wprawdzie sound designem, ale podskórnie można wyczuć neo-hippisowską aurę, która unosi się nad jego nowym wydawnictwem.

Nie przegapcie!

→ Bilety:
bit.ly/LESKI_w_Rialcie
[35zł - parter, 30zł - balkon]
Dzięki wielkie za niezwykle interesujące porady w tym zakresie. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że przydadzą mi się one Wink
Bardzo lubię ten zespół i chętnie kupię na niego bilety. Wielkie dzięki za informację Smile
Przekierowanie