Forum AE Katowice

Pełna wersja: Punkty ETCS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak się wylicza te punkty? Tzn czy np jak mam z wszystkich przedmiotów na egzaminie 3,0 tzn że zaliczę semestr? Albo jak mam z jednego przedmiotu np 4 a z innego 2 to też jest zaliczony (tzn jeśli np jest napisane że mają taką samą liczbę pkt te przedmioty)?
To są punkty, nie oceny. Oceny nie mają nic do tego. Punkty są za zaliczenia. Musisz mieć po prostu komplet mówiąc najprościej. Inaczej warunek, ale dopiero na drugim roku.
A ja myślałam, że te oceny to się jakoś na punkty przeliczają, bo jak można zdobyć więcej pkt skoro (przynajmniej na moim kierunku) 30 pkt trzeba mieć i te 30 pkt to max , które można zdobyć w semestrze.
To co za problem? Masz do zdobycia 30 i masz tyle zdobyć. Koniec, kropka. Taka zasada. Po co szukać problemów tam gdzie ich nie ma.
no nie do końca.. możesz zrobić tak, że wybierzesz sobie przedmiot SW (swobodny wybór) i zrobisz np. 33 pkt i jak będzie czas, że trzeba będzie wybrać przedmioty (na późniejszych semestrach jest np. min 12 pkt ETCS do swobodnego wyboru) to będzie można sobie odjąć wcześniej zaliczone 3 i w danym semestrze będzie do zdobycia tylko 27 pkt, bo wcześniej zaliczone przechodzą na poczet następnych semestrów.

ogólnie jest tak że w ciągu studiów musisz zdobyć określoną liczbę punktów, na licencjacie 180 a na USM 120 i dlatego jest to tak podzielone semestrami.

a inna sprawa, że na AE punkty te są podstawą do liczenia średniej, która daje możliwość dostania stypendium. średnia liczona jest jak śr ważona, a więc ocena*punkty ETCS z danego przedmiotu + ocena*... tyle razy ile przedmiotów / na suma pkt ETCS (czyli standardowo 30 - chyba, że wybierzesz dodatkowy przedmiot, to więcej)
Dzięki Monika Big Grin
Tzn, że zaliczenie przedmiotu wszystko jedno na jaką ocenę daje przypisaną mu liczbę pkt. A ocena z przedmiotu jest ważna tylko do wyliczenia tej średniej ważonej do stypendium ? Pozdrawiam
Właśnie tak, niezależnie na jaką - ale na pozytywną, bo jak będzie 2 to wiadomo, że przedmiot niezaliczonySmile
a te punkty do średniej, jak już wspomniałam.

Cieszę się, że mogłam pomóc i również pozdrawiam.
Przekierowanie