Forum AE Katowice

Pełna wersja: chory - egzamin I termin
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
siema co w przypadku gdy ktoś choruje i nie przyjdzie na I termin - czy ten termin mu już przepada i może iść dopiero na II ? czy są jakieś drugie pierwsze terminy Rolleyes ? i w razie czego kiedy trzeba przynieść usprawiedliwienie od lekarza?
Musisz złożyć do prodziekana podanie o przywrócenie terminu (załączasz L4 oczywiście), gdy uzyskasz zgodę, w dziekanacie dostaniesz kartę IRS (Indywidualny Rozkład Sesji) i te egzaminy, na których nie było Cię z powodu choroby będziesz mógł zaliczyć w późniejszym terminie- ostateczny termin zostanie ustalony przez dziekana. Formę zaliczenia ustalasz osobiście z prowadzącym- albo będziesz musiał przyjść na konsultacje albo II termin zaliczy Ci jako I- różnie- zależy od prowadzącego Wink

Istnieje też drugi, szybszy sposób, ale wykładowcy rzadko się zgadzają- idziesz z L4 do egzaminatora i zdajesz I termin na konsultacjach, ale jeszcze w trakcie sesji.

Aczkolwiek pierwszy sposób, mimo, że bardziej czasochłonny, wydaje mi się lepszy i bezpieczniejszy Smile
ok a to podanie gdzies jest na necie czy trzeba do dziekanatu najpierw sie przejsc?
i jezeli powie mi ze mam pisać w II terminie pierwszy raz, to rozumiem ze potem bede mial jeszcze nastepny II termin i jak cos to poprawke?
Zwykłe podanie: w prawym, górnym rogu piszesz swoje dane, adresujesz do prodziekana ds. studiów stacjonarnych/niestacjonarnych lub I stopnia/II stopnia (zależy od wydziału)- tu masz wszystkie władze wypisane: http://ue.katowice.pl/?contentid=1388
"Zwracam się z prośbą o przywrócenie I terminu egzaminu z przedmiotu xxx prowadzonym przez xxx, który odbył się w dniu xxx. Nieobecność na egzaminie była spowodowana chorobą. Dołączam zwolnienie lekarskie." podpis Smile składasz w dziekanacie.

Tak, terminy musisz sobie ustalić w prowadzącym.
ok dzieki
Czyli jak dopełni się wszystkiego w dziekanacie - to wtedy muszę iść do prowadzącego egzamin, aby wyznaczył termin?
aha i ile trwa oczekiwanie na decyzje dziekana?
Będę wdzięczny za odpowiedź Smile
Dziekan ma 7 dni na rozpatrzenie Twojej prośby, z reguły podpisuje po 3/4 dniach- musisz pytać w dziekanacie.

Do prowadzącego idziesz dopiero, gdy dostaniesz zgodę i w dziekanacie otrzymasz kartę IRS.
ok, dzięki za odpowiedź. mam już ostatnie głupie pytanie: nie byłem na I terminie, mam zwolnienie lekarskie, zaniosę je razem z podaniem do dziekanatu. Lecz nim będzie odpowiedź, będą już wpisy z I term., na którym nie byłem. Czyli żadnej karty egzaminacyjnej profesorowi nie daję, czy mam ją dać?
Nie dawaj mu karty, aczkolwiek i tak nie powinien Ci wpisać oceny (nawet 2), bo jej po prostu nie dostałeś Smile
Przekierowanie