Forum AE Katowice

Pełna wersja: Kilka kwestii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam na starcie. Mam kilka pytań:

1. Według regulaminu studiów przeniesienie na inny kierunek może mieć miejsce po ukończeniu pierwszego roku studiów. Kiedy należy złożyć podanie o zmianę kierunku? Na ten moment myślę, że to już za późno, bo chyba wszystkie wydziały powybierały już specjalizacje?

2. Kiedy dodatkowe przedmioty ponad 30 ECTS-ów są płatne? Tylko na 6 semestrze, czy np. już w 4 także? I jaka to jest kwota?

3. Czy w czasie Juwenaliów można liczyć na dni/godziny rektorskie? W jakich dniach/godzinach?
1. Podanie składasz po UKOŃCZENIU I roku studiów- tzn. jak wszystko zaliczysz, czyli dobrze by było gdybyś zaliczyć wszystko w czerwcu, bo inaczej może być ciężko.

2. To nie jest tak, że płacisz za przedmioty ponad 30 ECTS-ów, tylko:
w ciągu całego cyklu kształcenia na studiach licencjackich możesz (u musisz) zdobyć 180pkt. (na magisterce 120pkt.)- jeśli ukończysz studia z większą ilością punktów- płacisz.

3. Nigdy nie było dni/godzin rektorskich z okazji Juwe. Przewidujemy zwolnienia dla osób biorących udział w korowodzie i będziemy się starać o godziny rektorskie w piątek- po paranormaliach Smile
Dzięki za wyjaśnienia odnośnie pkt. 1 i 3. Jeszcze takie małe dopytanie odnośnie pkt. 2. Według tego co napisałeś hipotetycznie można w jednym semestrze zdobyć np. 32 punkty, a w następnym 28 i nikt z tego powodu nie będzie robił kłopotów?
Tak, równie dobrze możesz powybierać w jednym semestrze tyle przedmiotów SW, żeby mieć np. 40pkt. (powszechna praktyka), a w kolejnych semestrach brać mniej Smile

edit: aha, bo jakoś mi umknęło- wg. ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym, w całym cyklu kształcenia możesz jakby przekroczyć ten próg (180 na licencjacie i 120 na magisterce) o dodatkowe 30pkt.- bez ponoszenia żadnych opłat. Czyli 180 musisz mieć, ale jakby Ci zależało to do 210 możesz mieć Smile
Pięknie dziękuję za wyjaśnienia. Smile
Przekierowanie