Forum AE Katowice

Pełna wersja: Parde pytan dot. zarzadzania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
zamierzam wybrac sie na UE, tylko teraz mysle jak dobrze wybrac kierunek, dlatego mam do bedacych juz na tym wydziale kilka pytan Smile
1. Analityka gospodarcza- czy rzeczywiscie taka trudna na jaka sie wydaje- konkretnie przerazaja mnie przedmioty (m.in, rachunkowosc, statystyka, ekonometria), orlem z maty i fizy nie jestem, a nie chce wyleciec po roku...
2.Logistyka- czy naprawde jest taka duuuuza roznica po skonczeniu logistyki inzynieryjskiej a tej "zwyklej" przy ubieganiu sie do pracy?
3.Miedzynarodowe stosunki gospodarcze- dobry wybor czy raczej kierunek typu "wszystko o niczym" gdzie konczy sie niby miedzynarodowe stosunki gosp ale tak naprawde i tak sie o tym konkretnie nic nie wie bo jest to zbyt obszerny dzial i ciezko w znalezieniu dobrej pracy.
4.Gospodarka turystyczna- wiem, turystyka sie coraz lepiej rozwija, ale rownie nieźle upadaja biura turystyczne, wiec... czy jest sens sie na to pisac?
5.Zarzadzanie- zwykle zarzadzanie, ponoc ciezko po tym znalesc prace, ale czy na pewno...?
postaralem sie zadac najbardziej ogolne pytania bo naprawde zalezy mi na dostaniu sie na ta uczelnie i wybraniu odpowiedniego dla mnie kierunku, pozdrawiam i dziekuje wszystkim Wink
O analityce gospodarczej wiem tylko tyle,że ciężka jest statystyka (o ile się nie mylę matematyczna). Na zarządzaniu też jest, ale tylko opisowa. Co nie zmienia faktu, że nie należy do łatwych. Dużo osób z zaliczeniem ćwiczeń ma problem(wiem to bo jestem na 1 roku Zarządzania).
A kierunek zarządzanie ma całkiem fajne specjalizacje. Mimo, że chciałam trafić na FIR to jestem zadowolona.
1) AG to tylko dawna specjalizacja IiE, łatwa-trudna, jak dla kogo, IMO lepiej wygląda stare, dobre IiE.
2) Nie wydaje mi się, różnica to może być, ale jak na AMS pójdziesz - tam są dodatkowe opcje typu transport morski itd.
3) Tak MSG jest o niczym. Wink
4) Upadające biura + jeden z najbardziej obleganych kierunków - resztę możesz wywnioskować.
5) Zwykłe wiadomo jakie zarządzanie. Smile

Cytat:
A kierunek zarządzanie ma całkiem fajne specjalizacje.

W zasadzie to widzę tam jedną specjalizacje - "zarządzanie finansowe" i chyba tyle z tych wartych uwagi.
Jest tam niby jeszcze przedsiębiorczość, ale nawet nie chce mi się przeglądać co oferuje ( poza tym, że dobrze brzmi ), generalnie słyszałem, że osoby po tym kierunku mają "przedsiębiorcze" pomysły na np...portale dla singli. :F

Cytat:
FIR

Niezmiennie od lat - najbezpieczniejszy kierunek.

kanuka20 napisał(a):
O analityce gospodarczej wiem tylko tyle,że ciężka jest statystyka (o ile się nie mylę matematyczna). Na zarządzaniu też jest, ale tylko opisowa. Co nie zmienia faktu, że nie należy do łatwych. Dużo osób z zaliczeniem ćwiczeń ma problem(wiem to bo jestem na 1 roku Zarządzania).
A kierunek zarządzanie ma całkiem fajne specjalizacje. Mimo, że chciałam trafić na FIR to jestem zadowolona.

Za to na studiach mgr jest już statystyka matematyczna i też jest z nią niemały problem ;/

z tego co wnioskuje to ogolnie rzecz biorac nie ma za ciekawie na tym zarzadzaniu, dzieki za odpowiedzi : )
a co do FIR to jak tam wszystko wyglada, duzo maty? kalkulacji?

nevermind napisał(a):
z tego co wnioskuje to ogolnie rzecz biorac nie ma za ciekawie na tym zarzadzaniu, dzieki za odpowiedzi : )
a co do FIR to jak tam wszystko wyglada, duzo maty? kalkulacji?

Jest coś takiego jak sylabus, który zresztą ta uczelnia ma chyba najlepszy w Polsce.

Such a very useful article. Very interesting to read this article.
youtube free music and youtube convert to mp3
Ja się niestety raczej słabo na tym znam. Nie będę w stanie pomóc.
Thank you for sharing this article
Vex 3
I think so. That is the best solution to the problem duck life 4
Przekierowanie