Forum AE Katowice

Pełna wersja: własne mieszkanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam do was pytanko. Jak mając przychód 1900 zł zaoszczędzić na własne mieszkanie. Chciałbym "usłyszeć" wasze pomysły.
Jeżeli mieszkasz z rodzicami to możesz odkładać , gorzej jak coś wynajmujesz to już pojawia się problem bo nie masz z czego.Jedynie jak się sam pokój wynajmuje to jeszcze można ale trzeba bardzo skromnie żyć.
Najlepiej przy takim dochodzie poszukać bogatej żony... A tak poważnie. Nic nie pozostaje, jak oszczędzać na wkład własny lub skorzystać z MdM.
Zgadzam się z Kasia28. I jak już uzbierasz to staraj się o kredyt.
Jakie masz koszty związane z utrzymaniem, autem itp.
Im wyższy wkład własny, tym lepiej. Chyba, że będziesz więcej zarabiać w przeciągu kolejnych lat? Licze, że tak bo z wynagrodzeniem 1900 zł na duży kredyt nie ma co liczyć. Możesz wziąć kredyt z kimś, kto ma dobra zdolność kredytową, wyższe zarobki, małe(albo żadne zobowiązania). O sposobach na kredyt poczytaj na http://edeluxe.pl/ - sa tam tez zestawienia aktualnych ofert bankowych kredytów hipotecznych z ogólnymi warunkami. Ja bym teraz zaczęła od PKO BP i ING, ale może odpowiednia dla Ciebie będzie inna oferta? Jeśli nie uda sie w jednym banku, próbuj w innym.
Witam. Ceny mieszkań własnościowych nie są małe. Zarabiając 1900zł i mieszkając u rodziców coś odłożysz, ale nie oszukujmy się - ta kwota nie będzie powalająca. Na pewno masz swoje potrzeby i bieżące wydatki jak każdy. Im większy Twój wkład, tym lepiej. Ogromnego kredytu z takim zarobkiem nie dostaniesz. Jeżeli wynajmujesz mieszkanie, czyli masz spore opłaty miesięczne to niestety z uzbieraniem na własne lokum będzie bardzo ciężko. Niestety w Polsce młodzi ludzie nie mają lekko. Pozdrawiam
Nie wiem czy słyszałeś, ale własne mieszkanie można uzyskać w ramach programu mdm. Oczywiście samo przystąpienie do programu jest obwarowane wieloma przepisami prawnymi, monitorowane przez instytucje publiczne i oznacza wymóg spełniania konkretnych warunków. Istnieje wiele kancelarii prawniczych które specjalizują się w prawie nieruchomości w tym mdm, i w ramach oferty świadczą usługi reprezentowania klienta przed urzędem, i wszelką pomoc prawną, dbając o zabezpieczenie interesów klienta. Zdecydowanie warto zdecydować się na taką formę pozyskania mieszkania niż pakować się w kredyt na lat 40...

benitia napisał(a):
Zgadzam się z Kasia28. I jak już uzbierasz to staraj się o kredyt.


O ile uzbierasz. Wejdź sobie na porównywarkę kredytową terve.pl i wpisz kwotę jaką Cię interesuje czyli najmniej 150 tys zł. przy Twoim dochodzie, ogólnie dość ciężki temat zarobić na mieszkanie przy takich zarobkach. Ale warto szukać przez porównywarki bo różnice w ratach są dość spore.

Jeśli mieszkasz sama, to nie oszczędzisz. Jeśli z rodzicami - zależy od tego, jakie masz wydatki. Na mieszkanie musisz liczyć od 150-200 tys. zł.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie