Forum AE Katowice

Pełna wersja: basen w ogrodzie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nic tak nie cieszy jak mieć przy domu własny basen. W marketach takie cudo można teraz kupić za grosze. W ubiegłym roku basen sześcioosobowy z siedzeniami i uchwytami na piwo kupiłem w lutym za niecałe 200 zł. Myślałem że na tym będzie koniec wydatków, ale okazało się, że ciężar wody nagromadzonej w basenie powoduje takie obciążenie na podłoże że zawsze może się znaleźć jakiś badyl co ten basen przedziurawi. Po pierwszej takiej dziurce postanowiłem by pod basenem wylać ławę z betonu. Wyznaczyłem kawałek ogrodu 6 x 6 metrów. Usunąłem nierówności i usunąłem darń na 30 cm głęboko. Dookoła zrobiłem szalunek na 40 cm wysoki. Ułożyłem wieniec z prętów i zamówiłem beton towarowy z betoniarni w Katowicach by mi całość zalali. Na taką ławę położyłem sztuczną trawę i basen. Mój ma 5,5 m x 2,5 metra więc obok ustawiłem ławeczki i stół, a w kącie grill. Było fajnie piwko w basenie, znajomi, no ale potem okazało się że trzeba czymś przykrywać basen bo się kurzy, więc kupiłem plandekę i siatkę do wyławiania brudu i owadów.
Teraz zastanawiam się czy nie zrobić zadaszenia a przynajmniej jakiejś pergoli, jakiś lamp i ogrzewania najlepiej wykorzystującego słońce.
I pomyśleć że zaczęło się od basenu dmuchanego za 200 zł.
Niewątpliwie taki basen to super bajer. Ciekawe jaki to jest wydatek?
Do tego klimatu przyda się ogrodowe oświetlenie, murki z kamienia dekoracyjnego http://www.magiakamienia.com.pl/kamien-dekoracyjny/, a nawet sztuczna palma i można zrezygnować z Lanzarote Smile
A co to za problem sprawdzić jaki to wydatek dodaj sobie ogłoszenie na Oferteo, że byś chciał coś takiego zrobić u siebie w ogrodzie np. w tym dziale - http://www.oferteo.pl/ogrod-i-rosliny dostaniesz odpowiedź ile to może kosztować. W sumie to tylko wykopanie dziury i wyłożenie płytkami. Chyba, że ktoś chce jakieś wydaje filtry wtedy to może być droższe. Natomiast wszystko można sobie dość dobrze skalkulować.
kurde ale taki basen musi być osłonięty większość roku żeby dalo się w nim kąpać, i jak takie coś rozwiązać ?
Czystą wodę w basenie zapewnia chemia basenowa (można ją kupić w wielu sklepach, także typowo ogrodniczych jak np. http://florexpol.eu/ ) . Dzięki chemii nie trzeba ciągle wymieniać wody. A jeśli chodzi o ewentualne nawiewanie np. piasku czy liści - to są takie specjalne pokrowce, którymi przykrywa się basen, gdy z niego nie korzystamy.
Dysponując gotówką na budowę basenu trzeba część przeznaczyć na jego utrzymanie. Zimą wyjątkowo drogo wychodzi zabezpieczenie.
Lepiej kupić gotowca. Na pewno by się Wam spodobał basen ogrodowy z castorama.pl. Sam taki mam.
Basen to na pewno świetna opcja, ale przy naszym klimacie lepiej pomyśleć jednak o jakichś fajnych altanach. Moi rodzice zamówili sobie ostatnio jedną do ogrodu i spędzili w niej w zasadzie większość wakacji Smile
Powinno być miejsce na basen i miejsce na altanę Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Przekierowanie