Forum AE Katowice

Pełna wersja: kominek elektryczny czy biokominek?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mieszkam w bloku i marzy mi się ciepło bijące z kominka. Wiadomo, że nie ma opcji na tradycyjny kominek, a więc mam do wyboru kominek elektryczny lub biokominek. Co byście polecili do mieszkania, do stołowego pokoju? Biokominki są o tyle dobre, że są mobilne i nie trzeba kupować opału. Osobiście jestem oczarowany elektrycznymi kominkami. Wyglądają naprawdę stylowo i bardzo przypominają te tradycyjne, jak np te tutaj http://sklep.kominki-lumar.com/index.php...th=141_116. Jest tylko jeden minus - opłata za prąd. Natomiast biokominki potrzebują tylko bio paliwo. Co będzie się lepiej kalkulować, jak myślicie?
Jak ze spalinami w mieszkaniu, nic nie czuć?
Ani elektryczny ani biokominek - w bloku lepszym rozwiązaniem będzie kominek gazowy. Mamy do mieszkania doprowadzony gaz ziemny? To nic nie stoi na przeszkodzie, żeby oprócz kuchenki gazowej, dochodził on również do kominka. Ot cała filozofia. A w czym jest lepszy od wyżej wymienionych kominków? Elektrycznego nie am co porównywać, bo dla mnie to żaden kominek - od niego wersja bio jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Natomiast gazowy pod wieloma względami przewyższa bio. Na tej stronie możecie zapoznać się z różnicami (jak i zakupić kominki gazowe) - http://www.kominkigazowe.info/kominek-ga...minek.html.
Nie ma to jak prawdziwy kominek i drwa w nim płonące. Smile
tradycja jest naj, oczywiście jeśli są możliwości techniczne. MAmy kominek w domu i urok jaki wnosi jest nie do powtórzenia. Jednak drewno opałowe przebija wszystkie rodzaje paliw w zakresie budowania klimatu. Polecam, bo mało jest rzeczy które tak cieszą w ciemne mroźne wieczory.
Moim zdaniem jeden i drugi świetnie się sprawdza. Mają jednak różne ceny i walory estetyczne. Warto zerknąć sobie tutaj http://sklep.kominki-vector.pl i sobie poczytać. Można tam również dokonać zakupu. Są tam niskie ceny, a asortyment jest świetnej jakości.
Możesz zajrzeć na stronę http://sklep.kominki-vector.pl/. Wiem, że oni mają duży wybór najróżniejszych kominków i pieców wolnostojących. Nie wiem, czy to się nada do bloku, ale możesz do nich napisać, na pewno pomogą Ci wybrać odpowiednią opcję.
Można też zdecydować się na kominek na drzewo: wychodzi to taniej..poza tym tradycyjny kominek na drewno wygląda zawsze dobrze i dodaje niesamowitej atmosfery: http://etg-system.pl/uslugi/ogrzewanie/
Kominki elektryczne rzeczywiście potrafią być bardzo stylowe. Jak ten ze Sprzedajemy.pl - http://sprzedajemy.pl/kominek-elektryczny-nr37784422 - niby nowoczesność, ale ubrana w taki tradycyjny, nawet nieco staroświecki wygląd.
najlepszy chyba jednak bio, chociaż kominek na drzewo tez jest fajny, tylko wiadomo, drzewo jest tańsze, gorzej z rozpalaniem Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie