Forum AE Katowice

Pełna wersja: Antykoncepcja od pierwszej tabletki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zaczelam przyjmowac regulon. dzis biore 5-ta tabletke. Pierwsza przyjelam pierwszego dnia cyklu, za ktory przyjelam pierwsze plamienie. przed kazdya miesiaczka najpier plamie przez 2 dni a potem sie rozkreca. podobno plamienie nie jest jeszcze pierwszym dniem cylku. I co teraz? czy jestem juz bezpieczna?
Wszystko zalęży od tego co powiedział Ci ginekolog.
Ja biorę tabletki Belara i z tego co mówił mi ginekolog takie plamienia mogę sie pojawiać do 3 miesięcy dopóki organizm nie przyzwyczai się do nowej dawki hormonu. Daj mu sie dostosować do nowej sytuacji a jeśli problem będzie się ciągnąć to wtedy wybierz sie do lekarza ponownie- możliwe, ze trzeba będzie zmienić antykoncepcję.
Ginekolog, który albo Cie uspokoi że wszystko jest OK, albo zmieni tabletki.
Potwierdzam, też biorę belarę, ja nie miała żadnego plamienia, toleruje te tabletki od samego początku bardzo dobrze, może dlatego że biorę regularnie, żadnej nie pominęłam i nie palę.
Dziewczyny musicie pamiętać że tabletko antykoncepcyjne nie uchronią nas od chorób wenerycznych. Trzeba tez dodatkowo wybrać zabezpieczenie- prezerwatywa. Moja koleżanka miała przygodę i chciała się przebadać zrobiła to anonimowo zamawiając test przez internet- https://drwenerolog.pl/objawy/nieprzyjem...ch-pochwy/ . Bardzo się bała wyników jak przyszedł po 14 dniach ale jest szczęśliwa bo okazało się że jest zdrowa.
ja jak poszłam do ginekologa,d ostałam pigułki vines i zaczęłam je stosować od pierwszego dnia miesiączki i jest teraz oki Smile
Wiecie że stosując terapię hormonami wpływacie w znacznym stopniu na swój organizm ? Na pewno tego chcecie... ?
Dlatego w dzisiejszych czasach mamy nowoczesne pigułki antykoncepcyjne , które mają coraz mniej hormonów i nie wpływają tak na nasz organizm jak te stare pigułki w latach 60 tych Smile
niektorzy nie maja wyboru... antykoncepcja hormonalna nie jest tylko celem zapobiegania ciazy... ja przeszlam na wkładkę hormonalną levosert bo nie dawałam sobie rady z silnymi bolami menstruacyjnymi. zdarzaly sie nawet omdlenia... to bylo straszne. dla mnie wkladka byla jedyna szansa aby ureghulowac moj system hormonalny
Stron: 1 2
Przekierowanie