Forum AE Katowice

Pełna wersja: Sprzątanie bez chemi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Próbowałyście kiedyś tzw. "ekologicznych" metod sprzątania? Przyznam szczerze, że mnie przez naprawdę długo to nie przekonywało, ale sporo rzeczy w domu doczyściłam dopiero sodą oczyszczoną i octem (przed nami mieszkanie wynajmował ktoś niezbyt lubiący czystość, więc jakiś miesiąc jeszcze odkrywałam nowe cuda hmm ). Niedawno też zainwestowałam w boraks i jestem naprawdę zaskoczona efektami! Zaczęłam go też dodawać do prania, a teraz przymierzam się do samodzielnego zrobienia proszku i ciekawa jestem efektu. A jak to jest w Waszych domach? Stosujecie jakieś z metod naszych babć? Czy może ze względu na zdrowie czy ekologie też niektóre chemiczne środki porzuciłyście?
Myślę, że tak się nie da. Aby cieszyć się naprawdę czystym domem czy biurem, to potrzebna jest do tego chemia przemysłowa. Tutaj http://organika.com.pl/produkty/chemia-przemyslowa/ warto sobie zerknąć, bo jest tam ciekawa propozycja, jeśli chodzi o tego typu produkty. Firma niewątpliwie dba o jakość.
Tak tylko ludzie już pomału mają dość chemii, tale faktycznie duże powierzchnie na przykład hal wymagają sprzątania przemysłowego.
Teraz coraz więcej osób odchodzi od środków chemicznych na rzecz naturalnych sposobów. Ale to dobrze, efekt ten sam, a człowiek nie musi niszczyć rąk w szkodliwej chemii. U mnie w w domu sprząta pani która znalazłam poprzez http://sprzedajemy.pl/katowice/uslugi/sprzatanie i ona właśnie używa naturalnych środków i wszystko dookoła lśni.
Tu macie opisane jak wybrać proszek do prania Smile Myślę, że wybór właściwego proszku do prania to kwestia kluczowa, więc warto się z tym zapoznać dokładniej Big Grin
Dzisiaj często korzysta się z urządzeń, które pozwalają na czyszczenie różnych rzeczy gorącą parą. Wink
Ja staram się używać ekologicznych środków czyszczących. Ostatnio na przykład znalazłam całkiem spory ich wybór w sklepie eNaturalnie. Mają tam również zdrową, nieprzetworzoną żywność a także naturalne kosmetyki. Jeśli więc również lubicie takie produkty, to polecam tam zajrzeć Smile
Przekierowanie