Forum AE Katowice

Pełna wersja: Walka z grzybem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej niech mi ktos powie czy jest sens walczyc z grzybem w piwnicy? W sensie ze mam taka piwnico-spizarke. Chlodno ciemno zimno i wilgotno. Czy zarodniki mogą mi się z tamtąd ?na dom? wydostawać? I czym można go usunąc? Probowałam już preparatem na pleśń i zwykłym domestosem- a ciemne zakola jak były tak są?. Czy po prostu odpuścić bo i tak w reszcie do mu nie ma warunków do zycia taki grzybek?
Najlepiej to by było dobrze przesuszyć to pomieszczenie. Grzyb w domu to nigdy nic zdrowego, szczególnie jeśli trzymasz w tej piwnicy jakąś żywność. Sprawdź czy masz dobrą izolację tego pomieszczenie i czy nie dochodzi do zalewania piwnicy przez wodę gruntową.
A jakie masz ogrzewanie w domu? Bo mi się wydaje, że i od tego to może zależeć. Osobiście mam doświadczenie właśnie z jedną piwnicą i dwoma sposobami ogrzewania i w jednym przypadku też zaległa mi się pleśń w piwnicy. Miałam u siebie zarówno piec olejowy jak i kocioł węglowy - taki uniwersalny na węgiel, miał i drewno. I niestety w przypadku ogrzewania olejowego w piwnicy było zawsze zimno ponieważ nie mam tam grzejnika i wilgotno, bo to w ziemi, dookoła domu glina i woda się podnosi i cały czas zalega w piwnicy. Natomiast w przypadku pieca węglowego takiego problemu nie miałam nigdy. W piwnicy było zawsze ciepło, woda nigdy nie podchodziła a ta z gruntu chyba parowała. Musiałam tylko zapewnić tam odpowiednią wentylację.
pewnie masz coś nie tak z izolacją. Wejdź sobie na stronę gambia.net.pl i poszukaj odpowiednich materiałów. Po zastosowaniu ich powinno być już okej.
Przekierowanie