Forum AE Katowice

Pełna wersja: Jaki dom budować ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niezależnie jaki dom sobie zaprojektujemy gehenna się zaczyna przy pilnowaniu wykonawcówbmw forum
Budowa domu to ważna sprawa. Warto spróbować swoich sił z różnymi metodami budownictwa, a do tego metodami oszczędnościowymi w domu. Warto w tym celu zerknąć na: http://www.schneider-electric.pl/pl/prod...o-napiecia . Mają tam naprawdę godne uwagi propozycje.
Przede wszystkim taki, który będzie Tobie się podobał. No i oczywiście całej Twojej rodzinie. Często dzieci mają odmienne zdanie niż rodzice dlatego warto poczytać: http://www.mamabalbinka.pl/2016/12/jak-s...-swoj.html. Okazuje się, że to całkiem proste zadanie. A ze zdaniem dziecka zawsze trzeba się liczyć.
Ja jestem zdecydowana na dom z poddaszem użytkowym. Na razie co prawda będziemy wykańczać tylko dół ale mamy tak wykonane poddasze (przy użyciu wiązarów w technologii płytek kolczastych http://wpwinvest.pl/oferta-wpw-invest/wi...olczastych ) , że w każdej chwili mozna je przerobić na pomieszczenia mieszkalne. Dzięki tej konstrukcji na poddaszu nie ma scian nośnych ani podpór. Mamy tam bardzo dużo miejsca na przygotowanie 2-3 pomieszczeń.
Mnie podobają się domy drewniane. Coś takiego mi się marzy. Ale pora zejść na ziemię, bo czeka mnie remont łazienki. Trzeba wymienić sufit podwieszany. Przeglądam teraz wkrętaki akumulatorowe https://www.koelnerpolska.pl/produkt/mn-...eco-expert bo bez tego ani rusz.

lozora napisał(a):
no dokładnie zawsze zapytajcie się ile osób będzie mieszkać Smile


To takie dziwne. Rodzice budują dom na 250 metrów i mieszkają sami bo mają jedynaka syna, który studiuje i chce zostać marynarzem, córka chce zostać modelką Smile

Budując dom pamiętajcie o rekuperatorze. Proszę: http://thesslagreen.com/ Rekuperator to połączenie wentylacji i odzysku ciepła. Dzięki niemu możecie zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.
Jaki dom budować? Za chwilę odpowiedzą za nas na to pytanie przepisy budowlane. Od 2021 można będzie tylko stawiać domy energooszczędne - zużycie roczne energii poniżej 70 kWh/m2 teraz jest 95 a niedawno jeszcze było 120). Przy budowie takiego domu bardzo ważny jest dobór energooszczędnych okien, o Ug<=0.5 W/m2*K . Takie jak oferowane przez fixokna.pl Vetrexy VR90 Synergy.
Pytanie, jaki dom budować jest dosyć ogólne, bo można się nad tym tematem pochylać na różnych płaszczyznach Smile. Na przykład, czy decydować się na projekt nowoczesny czy bardziej typowy? A może kwestia powierzchni domu?
Jeśli chodzi o to drugie, to na pewno nie buduje się teraz tak wielkich chałup jak kiedyś, między innymi ze względu na rosnące koszty ogrzewania.
W kwestii niewielkich, ekonomicznych domów, to możecie rzucić okiem na gotowe projekty dominanty https://www.dominanta.pl . Sporo jest tam projektów domów o powierzchni użytkowej ok. 100m.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Przekierowanie