Forum AE Katowice

Pełna wersja: zniszczone paznokcie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zmiana diety może negatywnie wpływać na paznokcie. Metody na zniszczone paznokcie – co wybrać? Jeśli chce się poprawić wygląd twoich paznokci albo może chcesz je wzmocnic to bardzo ważne jest przede wszystkim stosowanie odpowiedniej diety, która jest bogata w minerały czy witaminy. Aby dowiedzieć się więcej to zapraszam na bloga, ja się dużo nauczyłam dzieki temu. Polecam
Dieta na pewno może mieć wpływ na kondycję paznokci ale są też inne czynniki. Mi się na przykład paznokcie mocno poprawiły jak zaczęłam nakładać sobie lakiery hybrydowe. Nie wiem w sumie czemu może dlatego że takie lakiery nakłada się raz na kilka tygodni.
W internecie jest sporo ciekawych pomysłów na zabiegi regeneracyjne zniszczone paznokcie. Przede wszystkim odżywki, ale też olejek rycynowy fajnie wpływa na skórę i paznokcie dłoni, można robi sobie takie kąpiele z kilkoma jego kroplami. Są też różne maseczki, w tym z cytryną na wybielanie paznokci. Gdzieś, kiedyś o tym czytałam.
Może warto wypróbować bardziej naturalne metody? Ktoś mi kiedyś polecił, by wcierać olejek rycynowy w paznokcie.
Ja przez wiele lat szukałam odpowiedniej odżywki do paznokci, która poradziłaby sobie z ich rozdwajaniem się, łamliwością i kruchością. Dopiero w zeszłym roku trafiłam na niepozorną, kosztującą kilkanaście złotych odżywkę od Golden Rose http://goldenrose.pl/produkty/paznokcie/...-rose.html. Muszę przyznać, że nawet się nie spodziewałam tak spektakularnych efektów - paznokcie już po kilku tygodniach przestały się łamać, stały się twarde i mocne Smile Spróbuj, może i Tobie t odżywka pomoże.
W moim przypadku nie pomagały odzywki, suplementy ziołowe, kąpiele w olejkach ani zabiegi u kosmetyczki. Dopiero kiedy zaczęłam stosować biotebal okazało się, że moje dłonie mogą w końcu wyglądać ładnie, a paznokcie mogą przestać się łamać i kruszyć bez szczególnego powodu. Wprawdzie nic nie przychodzi szybko i pierwsze efekty widziałam mniej więcej po dwóch miesiącach stosowania, ale dla mnie to i tak ekspresowe tempo, po którym widziałam już znaczną różnicę. Teraz na jakiś czas odstawiłam te tabletki i daję organizmowi chwilę odpoczynku. Ale jednocześnie wróciłam też do starych nawyków i raz na jakiś czas serwuję dłoniom kąpiel w ciepłej oliwie i soku z cytryny, poza tym stosuję kremy i peelingi do dłoni. No i jeszcze raz na jakiś czas umawiam się do kosmetyczki, żeby trochę rozpieścić swoje wymagające dłonie Smile
Jeżeli chodzi o paznokcie to ja zdecydowanie polecam
https://www.aptekagemini.pl/regenerum-se...i-5ml.html Regeneruje nie tylko paznokcie, ale i naskórek.Zawarte w preparacie olejki sprawiają, że nawet najbardziej kruche i słabe paznokcie stają się elastyczne i zdrowe.
PS
Polecam zrobić sobie badania na zawartość witamin odpowiedzialnych za poszczególne elementy: paznokcie, włosy etc.. Może wystarczy odpowiednia dieta i uzupełnienie jednego składnika np potasu.
Przekierowanie