Polecamy

IE6 - "Persona" non grata

Jeżeli trafiłeś na tą stronę, to znaczy, że używasz przeglądarki IE 6 (bądź starszej), której nasze Forum już nie wspiera.

Jeżeli zastanawiasz się dlaczego nie wspieramy Twojej przeglądarki odpowiemy w 3 punktach:

Po więcej szczegółów odsyłamy Cię do strony: ie6.pl

Logowanie

Nie masz konta?

Ostatnie tematy

Zdaniem naszych użytkowników
Najlepsze konto bankowe dla studentów
  1. mBank eKONTO - 50% osób
  2. ING Bank Śląski - 25% osób
...i inne.

Zobacz pełny ranking: Najlepsze konto bankowe dla studenta - opinie
Ranking użytkowników

Ostatnio dołączyli

Odpowiedz  Napisz temat 
Kierunek FiR - bardzo trudny?

normal

Użytkownik

Grupa: Zarejestrowany

Status: Offline

0  

Witam wszystkich,
    chciałabym się dowiedzieć jak bardzo trudny jest kierunek Finanse i Rachunkowość (tak w skali od 1 do 10 w trudności Wink )

czy osoba po biol-chemie, z podstawową matmą (ale lubiąca ten przedmiot), nieprzepadająca za typowym wkuwaniem i będąca bardziej ścisłowcem niż humanistą Wink ma szanse odnaleźć się na takim kierunku, a przede wszystkim ukończyć takie studia, nie załamując się podczas nauki pod naciskiem materiałów Big Grin

zależy mi na szybkiej odpowiedzi ^_^
    z góry dzięki ;*
    pozdrawiam serdecznie

moniczka56

Użytkownik

0  

pewnie, że taka osoba ma szansę Smile zwłaszcza, że jesteś ścisłowcem Smile

Nigdy nie pozwól, by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!

caucho

Debiutant

**

0  

w skali od 1 do 10 jest pewnie mnóstwo osób, które powie 10 i mnóstwo takich które powie 1 Tongue więc to zależy
    ale ogólnie, jeśli jesteś ścisłowcem to dobrze, nie jest to na pewno humanistyczny kierunek i właściwie to na większości przedmiotów coś liczyszTongue pierwszy semestr trochę się różni, historia, socjologia itp... generalnie jest część przedmiotów, gdzie bezsensownie zakuwasz na pamięć, ale jest też mnóstwo materiałów/ testów z poprzednich lat, więc można to zakuwanie czasem ominąć Wink
    a reszta przedmiotów (matma, statystyka, ekonometria... itp) to już obliczenia, które jednym idą lepiej innym gorzej ;D ale jak lubisz matmę to myślę że dasz radę.
    Podsumowując, nie ma się czego bać ;D

normal

Użytkownik

0  

dziękuję bardzo za odpowiedź
    ta historia mnie trochę przeraża, no i socjologia, bo to są humanistyczne przedmioty, z których jestem słaba i po prostu za nimi nie przepadam.
    Mam nadzieję że jest tak jak piszesz, że wystarczy "sympatia" do matmy, tyle że ja nigdy nie miałam styczności z rozszerzoną matmą Sad i to może być pewien problem. A do tego dochodzi całkowity "wstręt" do typowego zakuwania :/
    raczej się dostanę na FiR ale nie jestem do końca pewna czy podejmę decyzję studiowania tego kierunku, a czas upływa a ja coraz bardziej niezdecydowana (taka moja naturaWink )
    zawsze byłam przekonana że studia na tym kierunku są MEGA trudne ;( dlatego też tak wiele moich obaw związanych z podjęciem studiów na FiR. Chciałabym wybrać takie studia, aby później nie żałować swej decyzji, wiem że będzie niestety trudno z tym ;(

a Ty caucho, jesteś już studentem/ką? Czy dopiero "kandydujesz" na ten kierunek tak jak ja?

będę wdzięczna za kolejne odpowiedzi na moje pytanie
    dzięki jescze raz

Oliwia

Użytkownik

3  

Nie ma takich studiów, na których nie ma teorii. Teoria jest zasadniczo (powinna być) podstawą praktyki. W rachunkowości ta teoria właśnie jest wykorzystywana w praktyce.
    Miałam podobne obawy, obawiałam się tych nudnych zajęć, najgorsza była dla mnie historia, techniki komunikacyjne i podstawy zarządzania, odbiło się to na ocenach (ale zaliczyłam Big Grin). Jeśli chodzi o matematykę, to wg mnie nie ma znaczenia czy jesteś po rozszerzeniu, ja byłam po podstawie i poradziłam sobie dość dobrze. Nie wiem na ile punktów ocenić ten kierunek studiów, bo nie studiowałam na innym, nie mam porównania. Smile

Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2011 21:46 przez Oliwia.

caucho

Debiutant

**

0  

ja już od 2 lat studiuję Wink
    jak nie lubisz zakuwać, to w ogóle odradzam Ci jakiekolwiek studia prawdę mówiąc... no chyba że jakąś prywatną uczelnię.
    Jeśli chodzi o matmę, to ja akurat zdawałam rozszerzenie, ale z całkami i pochodnymi (które będziecie liczyć) nie miałam wcześniej za bardzo styczności, jak większość osób. Socjologii nie ma się co obawiać.

To nie są mega trudne studia. Różne osoby je kończą, często takie które kompletnie nic nie robią, ale jakoś sie prześlizgują z jednego semestru na drugi. Wy, kandydaci, sami sobie krzywdę robicie takimi opowiesciami jaki to niby jest trudny kierunek, że np. zarządzanie czy ekonomia są o wiele prostsze, chociaż prawda jest taka że chyba 70% przedmiotów się pokrywa na tych wszystkich kierunkach. A mam znajomych którzy np przyszli z politechniki na UE i mówili że kompletnie nie mają tu co robić, nudzą się. To wszystko zależy od osoby, dla jednych jest banalnie, dla innych pod górkę. Ja uważam że wystarczy chcieć i w miarę systematycznie się uczyć to nie będzie problemu podczas sesji.

jotka

Debiutant

**

0  

Skoro lubisz matematykę, myślę, że poradzisz sobie z tym kierunkiem. Rachunkowośc polega na ciągłym liczeniu.

korek4

Debiutant

**

0  

Naprawdę finanse i rachunkowość są najtrudniejszym kierunkiem? Skończyłam rachunkowość i wcale nie było tak trudno.

Skocz do:

Kontakt | Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach | Wróć do góry | Wróć do zawartości | Archiwum | RSS