Polecamy

IE6 - "Persona" non grata

Jeżeli trafiłeś na tą stronę, to znaczy, że używasz przeglądarki IE 6 (bądź starszej), której nasze Forum już nie wspiera.

Jeżeli zastanawiasz się dlaczego nie wspieramy Twojej przeglądarki odpowiemy w 3 punktach:

Po więcej szczegółów odsyłamy Cię do strony: ie6.pl

Logowanie

Nie masz konta?

Ostatnie tematy

Ranking użytkowników

Ostatnio dołączyli

Odpowiedz  Napisz temat 
Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

iwonaa92

Debiutant

**

Grupa: Zarejestrowany

Status: Offline

0  

Jakie części do samochodu wybrać? - oryginalne, używane, czy zamienniki? Jakie są pomiędzy nimi różnice w cenie i jakości?

ewelina546

Debiutant

**

0  

Najlepsze są oryginalne części od producenta (idealnie pasują do samochodu i są najlepszej jakości), ale podobnej jakości są zamienniki z wyższej półki. Najgorsze są moim zdaniem tanie zamienniki i używane części z niepewnego źródła. Ja w swoim samochodzie mam głównie oryginalne części, ale też kilka zamienników - części szukam zazwyczaj tutaj xczesci.pl , ostatnio trafiłam tam dobrej jakości tarcze hamulcowe do mojego Audi https://xczesci.pl/partscatalogue/tarcze...00032.aspx

fenkuł

Użytkownik

0  

Ja kupuję oryginalne zamienniki ale tylko w tych sklepach, do których mam 100% zaufanie. Nie chcę, żeby wciśnięto mi jakąś chińską podróbę.
    Mam przekonanie do sklepu Bozarto: http://bozarto.pl/ - dystrybuują części do układów hamulcowych ale jaki mają wybór. Ponad 300 referencji tarcz hamulcowych i 400 klocków hamulcowych. Uczciwie podchodzą do Klienta i nie oferują jakiś bubli. Polecam.

kandydatka

Zaawansowany Użytkownik

1  

Ja mam oryginalne części oraz zamienniki. Używanych bym chyba nigdy nie kupiła.

szarlotka

Użytkownik

0  

a ja myślę, że warto rozmyśleć która opcja jest bardziej korzystna.

zara

Użytkownik

0  

Różnie, mój mechanik decyduje, niektóre mam nowe ale też są i używane, nie wnikam, dostaję paragon jako gwarancję. Teraz zresztą paragon się przyda do rejestrowania na stronie narodowej loterii paragonowej ministerstwa finansów bo warsztaty i mechanicy to promowana branża loteria

burza

Zaawansowany Użytkownik

0  

Niespecjalnie się na tym znam, ale moim zdaniem najlepsze byłyby części oryginalne, zresztą, jak mój brat zajmuje się samochodem i trzeba coś do niego dokupić, labo wymienić, to zawsze stawia na oryginały.

Helenka

Debiutant

**

0  

Jeżeli chodzi o opony to powinny być nowe, to ze względu na bezpieczeństwo. Można je tanio zakupić w sieci, o np tu http://oponyhurt.com/ . Pamiętajcie, zamienniki są dobre ale w momentach gdy części w danym aucie nie spełniają jakiejś ważnej roli. Opony to jednak ogromna rola w aucie. Powinny być całkiem nowe.

kamila.stuhlik

Użytkownik

0  

Oryginalne, rzecz jasna. Zbyt wiele razy się zawiodłam na używanych

tatanka

Użytkownik

0  

Moim zdaniem nie ma to jak oryginalne części. Nie znam się na mechanice, ale miałam sytuację kiedy to podczas zawierania umowy ubezpieczeniowej na auto miałam do wyboru części oryginalne lub zamienniki. Najlepiej porównać sobie oferty różnych firm na https://superpolisa.pl/
    Jest to porównywarka ubezpieczeń dzięki której łatwiej jest wybrać odpowiednie ubezpieczenie obejmujące naprawę i tylko oryginalne części.

Skocz do:

Kontakt | Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach | Wróć do góry | Wróć do zawartości | Archiwum | RSS