Forum AE Katowice
SAP.Zrozumieć system ERP - Wersja do druku

+- Forum AE Katowice (http://forum.aekatowice.pl)
+-- Forum: Ogłoszenia (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Książki i materiały (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Temat: SAP.Zrozumieć system ERP (/showthread.php?tid=2725)


SAP.Zrozumieć system ERP - dastar - 29-02-2012 16:00

Pierwsze na polskim rynku wydawniczym kompendium wiedzy o systemie SAP ERP, obejmującym całościowe spojrzenie na jego rozległą funkcjonalność.

http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/104379/sap-zrozumiec-system-erp.html

Polecam


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - inwestor22 - 27-03-2014 01:55

Funkcjonalność systemu SAP ERP jest ciekawa jeśli można ją w prosty sposób zestawić z innymi systemami ERP. A tego można dokonać w serwisie www.erp-view.pl. 30 systemów opisanych przez ponad 550 funkcjonalności.


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - polokokta - 04-10-2015 11:08

A polecacie jakąś dobrą pozycję książkową, którą warto przeczytać zanim zacznie się pierwsze szkolenie SAP? Coś dla osoby, która wcześniej nie miała z tym nic wspólnego?


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - kopta - 03-02-2017 08:39

Wydaje mi się, że najlepszym sposobem na zrozumienie systemu jest po prostu testowanie konkretnego, solidnego ERP i ocenianie go na tej podstawie, zobaczcie tutaj - https://bms.krakow.pl/erp-berberis/dlaczego-berberis/ Wiadomo, że bez testów, to jest tylko gdybanie. System powinien posiadać wszelkie funkcje, które usprawniają działalność, takie jest jego zadanie i tego powinniście właśnie pilnować.


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - szerek - 06-02-2017 18:29

A można wiedzieć dlaczego akurat ten Berberis? Dużo jest takich programów. Chodzę po forach, szukam tematów i ogólnie brakuje mi konkretów. Jesteś w stanie wykazać dlaczego on jest lepszy? Wiem, że nie masz powodów żeby robić, ale przynajmniej wskażesz opcje jakie sprawiły, że wybraliście ten program? Zawsze testowanie jednego programu będzie łatwiejsze niż sprawdzanie wielu...


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - kopta - 08-02-2017 08:34

Przecież wstawiłem ci link z opisem dlaczego akurat ten program. Czego chcesz więcej? Ogólnie nikt ci nie da takich możliwości za takie pieniądze - mam na myśli wszystkie funkcje. Możesz nawet spróbować porównać z funkcjami dostępnymi w innych aplikacjach. Tutaj masz również opcję rozszerzenia o dodatkowe funkcje. Jest też darmowa Minima. Żeby zrozumieć, o co chodzi, musisz najpierw zacząć testować.


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - Demi - 07-07-2017 11:49

Jeszcze pomyślcie o innych systemach, które w pracy i w biznesie są wręcz niezbędne. Mowa tutaj najbardziej o dynamics 365 support . Takie wsparcie systemu jest niezbędne w funkcjonowaniu branży IT, znajdziecie w nim między innymi narzędzie do raportowania Atlas.


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - kopta - 15-01-2018 08:32

Jedno z mocniejszych, bardziej funkcjonalnych rozwiązań w zakresie ERP - https://bms.krakow.pl/erp-berberis/szczegolowo/funkcjonalnosci/ Kwestia taka, jakie macie podejście i oczekiwania, a lista możliwości jest bardzo długa. Berberis jest jednym z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań tego typu i przynosi naprawdę imponującą zmianę.


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - kasialis - 08-10-2018 22:22

Bardzo dobrze pracuje mi się na SAP.Tak naprawdę więcej o nich masz np. tutaj. Masz tam wytłumaczone co i jak.Fakt, jest wiele oprogramowań ale to według mnie jest najlepsze


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - kopta - 28-12-2018 08:38

Porównaj sobie jak działa Berberis - dopasujcie coś do tego. Nie powinniście mieć żadnych problemów. To naprawdę kawał nowoczesnego systemu, który robi różnicę, daje fajne możliwości. Pracujemy z nim od dosyć dawna. Wiadomo - każda jego wersja jest inna, ale to już kwestia doboru rozwiązania pod siebie.


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - kopta - 11-04-2019 07:20

Aktualnie? Trudno mi sobie wyobrazić działanie bez Berberis. Po prostu widzimy efekty, widzimy pozytywne zmiany. A oczywiście uzyskanie tego to wcale nie jest kwestia jednego czy dwóch dni - wszystko musi być odpowiednio przemyślane, dopasowane i przeanalizowane, abyście mieli niezbędne funkcje, ale to chyba dosyć oczywiste.


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - kasialis - 23-04-2019 20:10

Tu naprawdę nie ma nic trudnego a przez liczne komentarze można się już nauczyć systemu Wink Ja najbardziej polecam system od SID z tego względu ,że już od początku nie sprawiał mi on większych problemów. Chętnie dowiem się o innych, polecacie jakieś?


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - kopta - 23-07-2019 07:28

Zdecydowanie polecamy Berberis - kawał wypasionego systemu, który robi różnicę i rzeczywiście przynosi profity. Po prostu każdy element musi być dopasowany tutaj z głową. Sami musicie już ocenić, co się sprawdzi w waszym przypadku, a co jest zbędne. Lista funkcji jest długa - nie wszystkie muszą być wam potrzebne.


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - MartaOl - 25-07-2019 13:06

Wdrożenie systemu erp na ogół przynosi wiele korzyści firmie. Główną z nich jest automatyzacja pracy oraz integracja zarządzania poszczególnymi działami w firmie. Implementacja oprogramowania erp odbywa się najczęściej za pomocą kilku znanych metod https://www.connecto.pl/wdrozenia-systemu-erp-metody-etapy-koszta/. Jedną z nich jest np. metoda wdrożeniowa, poprzedzone kompleksową analizą wymagań. Opiera się ona na sporządzeniu bardzo dokładnego dokumentu, opisującego wszystkie aspekty procesów biznesowych, które mają być odzwierciedlone w systemie. Dzięki niej możliwe jest stworzenie dokładnego budżetu oraz pełnego harmonogramu wdrożenia systemu.


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - kopta - 08-08-2019 07:22

Na pewno warto postawić na system Berberis - sami widzimy po sobie, jakie mamy dzięki niemu korzyści, jakie nadeszły zmiany. Aktualnie wszystko działa pierwsza klasa, solidnie, niezawodnie, nie mamy problemów z zarządzaniem działalnością, ale wiadomo, że takie tematy po prostu wymagają odpowiedniego przygotowania.


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - bladosz11 - 31-08-2019 17:06

Myślę, że samo zrozumienie systemów ERP nie jest wcale takie ciężkie. Mi bardzo podoba się używanie https://www.connecto.pl/cdn-optima/ i jestem zdania, że jak najbardziej jestem zwolennikiem takich systemów. Oczywiście jeżeli wchodzą jakieś uaktualnienia to wtedy muszę przyznać jestem zadowolony z aktualnego oprogramowania.


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - monikabert90 - 02-09-2019 18:44

A słyszeliście może o systemie teta ERP? Ja czytałam o nim ostatnio na stronie http://www.bmm.com.pl/informatyka-w-zarzadzaniu/oferta/oprogramowanie-dla-przedsiebiors/teta-erp/ i musze przyznać, że wydaje mi się on bardzo dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw. A Wy jak sądzicie, warto taki system wdrożyć?


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - stalowa - 12-09-2019 15:28

Zrozumienie programów ERP wbrew pozorom nie jest takie łatwe. Jak ktoś nie miał wcześniej z tym styczności, to może mieć problemy z wdrożeniem. Warto więc poczytać o tym w sieci. Jednym z ciekawszych artykułów jest ten http://forum.aekatowice.pl/sap-zrozumiec-system-erp-t-2725-2.html. Jeżeli się człowiek przekona, dlaczego takie programy są potrzebne, tym sprawniej proces wdrożenia będzie przebiegał.


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - kopta - 11-10-2019 07:20

Hmm... przetestuj sobie Berberis, zobacz, jak to działa i dopasuj pod siebie wersję. W tych czasach jakoś ciężko mi sobie wyobrazić działalność bez wsparcia ze strony ERP. Po prostu to nie ma większego sensu - przy takiej skali po prostu potrzebne są odpowiednie narzędzia do zarządzania tym wszystkim.


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - Jola1998 - 14-11-2019 14:40

Dokładnie, ważne jest, żeby zrozumieć, czym jest ten system i jak on dobrze wpływa na biznes. Jeśli się go boimy, to nic nam nie przyjdzie z pomocy w tym zakresie. A jeśli nie rozumiemy, to przynajmniej możemy spróbować z firmą BPX GLOBAL , która nam to wszystko jakoś wyjaśni i przeprowadzi całe te ważne zmiany.


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - mirek66 - 12-12-2019 15:18

System ERP przede wszystkim usprawnia produkcję w firmie. Wspomaga pracę w takich sektorach jak; logistyka, handel i magazyn czy zarządzanie produkcją https://www.streamsoft.pl/systemy-erp/


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - kopta - 24-01-2020 08:27

Wystarczy podziałać z Berberis - już wspominałem o tym systemie. Mają tam wszystkie istotne rozwiązania, a sztuką jest jedynie dopasowanie każdego elementu. Ale to na pewno nie jest tak, że każdemu musi pasować to samo. Podziałajcie raczej tak, żeby to miało jakiś większy sens.


RE: SAP.Zrozumieć system ERP - maksymilianek - 17-09-2020 09:52

Jak chcesz nauczyć się jakiegoś systemu ERP to ja ci polecam enova365 to chyba jeden z najczęściej używanych systemów erp na świecie. Dlatego naprawdę warto go znać na pewno przyda ci się na rynku pracy