Polecamy

IE6 - "Persona" non grata

Jeżeli trafiłeś na tą stronę, to znaczy, że używasz przeglądarki IE 6 (bądź starszej), której nasze Forum już nie wspiera.

Jeżeli zastanawiasz się dlaczego nie wspieramy Twojej przeglądarki odpowiemy w 3 punktach:

Po więcej szczegółów odsyłamy Cię do strony: ie6.pl

Logowanie

Nie masz konta?

Ostatnie tematy

Zdaniem naszych użytkowników
Najlepsze konto bankowe dla studentów
  1. mBank eKONTO - 50% osób
  2. ING Bank Śląski - 25% osób
...i inne.

Zobacz pełny ranking: Najlepsze konto bankowe dla studenta - opinie
Ranking użytkowników

Ostatnio dołączyli

Odpowiedz  Napisz temat 
kierunek Przedsiębiorczość i Finanse

Niki11

Debiutant

**

Grupa: Zarejestrowany

Status: Offline

0  

Witam.Prosze o podpowiedź czy warto wybrać ten nowy kierunek?Na co będzie tam kładziony nacisk logiczne myslenie czy wkuwanie regułek?

zegarko

Debiutant

**

0  

Ciężko cokolwiek powiedzieć, bo nie ma programu studiów do tego kierunku, ale z pobieżnego opisu na stronie wynika, że będzie dość podobnie jak na FiRze czyli logiczne myślenie wraz z nauką pewnej części teorii.

Na ekonomicznej uczelni nie unikniesz wykuwania regułek, to jest wszędzie, na każdym kierunku. I ciesz się, że tutaj prawdopodobniej będzie 'mniej logicznego myślenia' niż np na analityce gospodarczej, bo czasami to logiczne myślenie z logiką ma bardzo mało wspólnego Big Grin i tylko będziesz klnąć na te wszystkie matematyczne przedmioty, bo zanim to się zrozumie to miną wieki.

Ogólnie kierunek można polecić, zapewne to będzie drugi FiR dla ludzi, którzy się na zwykły FiR nie dostali. Progi też nie będą zapewne zbyt wysokie, a kierunek wydaje się godny uwagi i spróbowania.

Niki11

Debiutant

**

0  

Dziękuje za odpowiedź.Przy okazji jeszcze podpytam o Finanse i Zarzadzanie w Ochronie zdrowia??Czy to też kierunek podobny do FiRu??Są na tym samym wydziale

zegarko

Debiutant

**

0  

Spora część przedmiotów "FiRowskich" na pewno na tym kierunku będzie (Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia), wymieszana z częścią ekonomii, chyba sporo prawa gospodarczego i innych takich teoretycznych zagadnień.

Jak kiedyś czytałem na temat różnych kierunków to też zdarzały się pochlebne opinie na jego temat. Na pewno jest troszkę inny niż przedsiębiorczość i finanse, na którym będzie więcej matmy a mniej wkuwania.

ewelajna0706

Debiutant

**

0  

witajcie,
    policzyłam sobie punkty i mam 116 w rekrutacji...
    zastanawiam się właśnie nad tym kierunkiem "Przedsiębiorczość i finanse" ale boję się czy wystarczy mi punktów... nie lubie ryzykować...
    może ktoś miły mi doradzi ?Wink)

zegarko

Debiutant

**

0  

Przy tegorocznych wynikach matur 116 to pewnie i na Finanse i Rachunkowość wystarczy. Składaj śmiało, nie wierzę, że próg na ten nowy kierunek "Przedsiębiorczość i finanse' będzie wyższy niż 116.

Yukai

Debiutant

**

0  

Także myślę o tym kierunku (alternatywa zaraz po FiR), jednak pkt. mam 112,7 i obawiam się, że to może zabraknąć... A co myślicie o Finansach Menadżerskich? Wink

andrew123

Debiutant

**

0  

zegarko napisał(a):
    Ciężko cokolwiek powiedzieć, bo nie ma programu studiów do tego kierunku,

oczywiście, że jest

Cytat:
    Także myślę o tym kierunku (alternatywa zaraz po FiR), jednak pkt. mam 112,7 i obawiam się, że to może zabraknąć... A co myślicie o Finansach Menadżerskich? Wink

zdecydowanie program studiów jest bardzo podobny, większość przedmiotów się powtarza (na pierwszy rzut oka co najmniej 15 przedmiotów), jeżeli masz w planach stracić kilka lat życia na FiR, a boisz się, że na niego sie nie dostaniesz to rzeczywiście finanse menadźerskie są najlepszym pomysłem, po licencjacie bez problemu pójdziesz sobie na fir magisterski i de facto twoja wiedza nie będzie odbiegać od absolwenta licencjackiego firu...

bozenos

Debiutant

**

0  

jest jedna podstawowa różnica...Przedsiębiorczość i Finanse to kierunek o profilu praktycznym, a nie ogólnoakademickim jak wymieniana reszta..i to jest inna jakość w tym momencie...także polecam...

bozenos

Debiutant

**

0  

aha, a opisy i program tego kierunku jest tutaj, po odpowiednim rozwinięciu listy dla studiów pierwszego stopnia:

https://web.ue.katowice.pl/sylabusy/kandydat/

znam wykładowców, którzy tworzyli ten kierunek i są to przede wszystkim osoby z doświadczeniem praktycznym...

Skocz do:

Kontakt | Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach | Wróć do góry | Wróć do zawartości | Archiwum | RSS