Polecamy

IE6 - "Persona" non grata

Jeżeli trafiłeś na tą stronę, to znaczy, że używasz przeglądarki IE 6 (bądź starszej), której nasze Forum już nie wspiera.

Jeżeli zastanawiasz się dlaczego nie wspieramy Twojej przeglądarki odpowiemy w 3 punktach:

Po więcej szczegółów odsyłamy Cię do strony: ie6.pl

Logowanie

Nie masz konta?

Ostatnie tematy

Ranking użytkowników

Ostatnio dołączyli

Odpowiedz  Napisz temat 
Wybór specjalności

Zanet

Użytkownik

Grupa: Zarejestrowany

Status: Offline

2  

Według strony uczelni wszystkie specjalności (oprócz tych w języku angielskim) z I stopnia są dostępne też na II stopniu Wink Czyli zależy to ponownie tylko od liczby chętnych? Czy jeszcze od czegoś innego?

Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2013 10:25 przez Zanet.

gdynia

Parlament Studencki

29  

Tak, na magisterce jest trochę mniej osób, więc ciężej o otwarcie specjalności Smile

małaa92

Debiutant

**

0  

tą specjalność to będzie można wybrac na WD w tych ofertach dydaktycznych czy gdzie to się pojawi tak dokładniej ? z góry dzięki za odpowiedź

gdynia

Parlament Studencki

29  

Albo tam, albo pojawi się nowa pozycja "wybór specjalności"- tak było w zeszłym roku, o ile mnie pamięć nie myli Wink

Zanet

Użytkownik

2  

Dzięki wielkie. Gdybyś jeszcze tylko dał znać, czy udało się coś zdziałać w związku z terminem składania podań to byłoby super Big Grin

Co do WD: specjalność na FiRze można wybierać już teraz (do dzisiaj) w zakładce "moje studia" -> "wybór specjalności" Wink

gdynia

Parlament Studencki

29  

Nie dostałem jeszcze odpowiedzi...

Czyli mnie pamięć nie myli Big Grin

l_m

Debiutant

**

0  

Mam nadzieję że ktoś tu w miarę regularnie zagląda. Wybieram się na fir zaocznie, tylko zależy mi na aktuariacie i zarządzaniu ryzykiem. Niestety czytając ten temat trochę się rozczarowałam bo ktoś wcześniej napisał, że na tą specjalizację jest mało chętnych i że raczej jej nie otwierają. Stąd moja ogrooooomna prośba od ludzi z wyższych roczników(najlepiej z zaocznych) - czy ktoś mógłby napisać jak tak na prawdę jest z tą specjalizacją? od ilu osób uruchamiana jest dana specjalizacja?? Z góry dziękuję za pomoc

gdynia

Parlament Studencki

29  

Do uruchomienia specjalizacji potrzebnych jest 25 chętnych. Faktycznie aktuariat rok i dwa lata temu nie został otwarty, w tym roku też z tego co wiem nie było chętnych.

Midget

Zaawansowany Użytkownik

1  

Cytat:
    Poza tym wszystko będzie konkretne lub mniej- zależy jak do tego podejdziesz i jak się przyłożysz ;p a na koniec i tak wylądujesz w innej branży

Przecież po FiR jest trudniej nie pracować w swoim zawodzie, niż po informatyce i wcale nie mówię tu o księgowości czy audycie, bo to lipne roboty - IMO.
    Wystarczy, że znasz IFRS, a najlepiej rachunkowość zarządcza/controlling, tutaj najlepiej uczyć się z podręcznika CIMA.

Cytat:
    zależy mi na aktuariacie i zarządzaniu ryzykiem.

Było opisywane już w innym temacie - raz, że nikłe szanse na to, że otworzą, a dwa że FiR się do tego niespecjalnie nadaje.
    Idealny do tego jest kierunek "matematyka finansowa i nauki aktuarialne" ( kierunek zamawiany na UW - tak btw. ), na UŁ np. można próbować - na 70 miejsc tylko 80 chętnych, więc raczej przyjmują wszystkich, no i na UŁ chyba też jest zamawiany ten kierunek.

W sumie sam to rozważałem, ale nie uważam się za super wymiatacza z matmy, zresztą bardziej mnie interesują zarządcza czy bankowość inwestycyjna, albo jakiś analityk rynków towarowych itd. Tongue

pieknyolek

Debiutant

**

0  

Specjalność wybiera sie na końcu 2 semestru i zaczyna realizować się na początku 3 semestru Wink

Skocz do:

Kontakt | Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach | Wróć do góry | Wróć do zawartości | Archiwum | RSS