Polecamy

IE6 - "Persona" non grata

Jeżeli trafiłeś na tą stronę, to znaczy, że używasz przeglądarki IE 6 (bądź starszej), której nasze Forum już nie wspiera.

Jeżeli zastanawiasz się dlaczego nie wspieramy Twojej przeglądarki odpowiemy w 3 punktach:

Po więcej szczegółów odsyłamy Cię do strony: ie6.pl

Logowanie

Nie masz konta?

Ostatnie tematy

Ranking użytkowników

Ostatnio dołączyli

Odpowiedz  Napisz temat 
Wybór specjalności

Zanet

Użytkownik

Grupa: Zarejestrowany

Status: Offline

2  

No właśnie... jak to jest z tymi specjalnościami? Kiedy FiR (obecnie I rok) wybiera specjalność? Bo słyszałam już naprawdę wiele przeróżnych wersji. Na stronce uczelni pojawiło się ogłoszenie (http://www.ue.katowice.pl/?contentid=16070) choć wydaje mi się ono nieco śmieszne... mało widoczne, mało konkretne i ogólnie zrobione tak jak gdybyśmy nie musieli nawet o tym wiedzieć. Liczę na odpowiedź kogoś z Parlamentu Wink

I jeszcze jedna sprawa: czy ta uczelnia naprawdę musi być tak cholernie źle zorganizowana?! Termin oddania podania 14.04 -16.04 (14 to niedziela, 15 poniedziałek a znaczna część FiRu ma poniedziałki wolne, 16 wtorek czyli CAŁY rocznik ma zajęcie w budynku N). We wtorki dziekanat czynny 8-12 czyli na przykład ja mam marne szanse na załatwienie podania, gdyż mam rano ćwiczenia w budynku N. Nie pozostaje nic innego jak po raz kolejny zmarnować dzień wolny na stanie w kolejce do dziekanatu ;/ Czy na tej uczelni naprawdę jest tak mało osób myślących? Czy tak wielkim problemem jest ustalenie terminu o jeden dzień dłużej - do środy, kiedy to cały rocznik (z wyjątkiem jednej grupy, która ma zajęcia w poniedziałek więc dla nich to nie problem) ma zajęcia w głównych budynkach, w dodatku ćwiczenia więc i tak pewnie zjawi się na uczelni?!

Wiem wiem... trochę się rozpisałam i ponarzekałam... przechodząc do rzeczy: może Parlament mógłby coś zdziałać? Przecież uczelnia się nie zawali od tego, że podania zostaną oddane jeden dzień później, zwłaszcza że wyboru dokonujemy najpierw przez WD.

No po prostu krew mnie zalewa, jak widzę, że kolejny raz pod górkę Tongue Przecież ktoś tą uczelnią zarządza, co nie? Tylko jak zarządza?! Może przydałyby się wykłady z zarządzania Wink No nic, dziękuję za uwagę i liczę na odzew.

gdynia

Parlament Studencki

29  

Zanet napisał(a):
    No właśnie... jak to jest z tymi specjalnościami? Kiedy FiR (obecnie I rok) wybiera specjalność? Bo słyszałam już naprawdę wiele przeróżnych wersji. Na stronce uczelni pojawiło się ogłoszenie (http://www.ue.katowice.pl/?contentid=16070) choć wydaje mi się ono nieco śmieszne... mało widoczne, mało konkretne i ogólnie zrobione tak jak gdybyśmy nie musieli nawet o tym wiedzieć.

Specjalność wybierasz na II semestrze, czyli teraz, czyli ogłoszenie jest jak najbardziej prawidłowe, od jutra możesz wybierać specjalność Smile my jeszcze dostawaliśmy maile z informacją, ale w sumie większych konkretów i tak nie uzyskasz Smile

Zanet napisał(a):
    Liczę na odpowiedź kogoś z Parlamentu Wink

Widziałaś tu kiedyś kogoś innego niż ja? :p

Zanet napisał(a):
    I jeszcze jedna sprawa: czy ta uczelnia naprawdę musi być tak cholernie źle zorganizowana?! Termin oddania podania 14.04 -16.04 (14 to niedziela, 15 poniedziałek a znaczna część FiRu ma poniedziałki wolne, 16 wtorek czyli CAŁY rocznik ma zajęcie w budynku N). We wtorki dziekanat czynny 8-12 czyli na przykład ja mam marne szanse na załatwienie podania, gdyż mam rano ćwiczenia w budynku N. Nie pozostaje nic innego jak po raz kolejny zmarnować dzień wolny na stanie w kolejce do dziekanatu ;/ Czy na tej uczelni naprawdę jest tak mało osób myślących? Czy tak wielkim problemem jest ustalenie terminu o jeden dzień dłużej - do środy, kiedy to cały rocznik (z wyjątkiem jednej grupy, która ma zajęcia w poniedziałek więc dla nich to nie problem) ma zajęcia w głównych budynkach, w dodatku ćwiczenia więc i tak pewnie zjawi się na uczelni?!

No niestety, nie przeskoczysz głupoty. Za to, żeby ułatwić Ci sprawę na naszym wydziale na szczęście istnieje pewna skrzynka (przy biurze dziekana)- zamiast stać w kolejce możesz po prostu wrzucić podanie do skrzynki Wink

Zanet napisał(a):
    Wiem wiem... trochę się rozpisałam i ponarzekałam... przechodząc do rzeczy: może Parlament mógłby coś zdziałać? Przecież uczelnia się nie zawali od tego, że podania zostaną oddane jeden dzień później, zwłaszcza że wyboru dokonujemy najpierw przez WD.

Niestety, większość takich terminów jest nie do przesunięcia, bo są one pośrednio ustalone odgórnie, ale zobaczę czy da się coś zrobić Smile

Zanet

Użytkownik

2  

Hmm... skoro jednak mam wybrać teraz specjalność to może znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która wesprze własną opinią? Byłabym wdzięczna gdyby ktoś będący w trakcie specjalności sklecił kilka słów swoich własnych spostrzeżeń Wink Mnie interesują: analityk finansowy, finanse i inwestycje, audyt i zarządzanie ryzykiem, rachunkowość ale pewnie każde info się komuś przyda.

Gdynia - nie, nie widziałam Tongue Pisząc "kogoś z Parlamentu" miałam oczywiście na myśli Ciebie Wink

I dziękuję, dałeś mi iskierkę nadziei. Czekam na pozytywne wieści Big Grin

gdynia

Parlament Studencki

29  

Tylko nie rachunkowość!!! Co roku wybiera tę specjalność połowa roku (u mnie wybrało to ponad 160 osób), więc błagam nie bądź bezrobotna Big Grin
    Aktuariat i zarządzanie ryzykiem (bo taka jest ta specjalność, chyba, że coś zmienili) pewnie nie zostanie nawet otwarty.
    Analityk spoko, podobno (jeszcze sam się nie przekonałem Smile) jedna z trudniejszych specjalności, ale w porównaniu z inżynierią finansową (to są takie spokrewnione specjalności) duuużo mniej matmy Smile

themichals

Debiutant

**

0  

sorry za mały offtop ;D gdynia dobrze rozumiem, że wybrałeś specjalność analityk finansowy ? utworzyli jedną grupę? Bo zastanawiam się czy nie będzie problemu z utworzeniem tej specjalności ze względu na małą liczbę osób....

gdynia

Parlament Studencki

29  

Utworzyli dwie grupy- po zakończeniu wyborów w zeszłym roku było bodajże 45 osób Smile

Zanet

Użytkownik

2  

Kurcze... to mi mętlik w głowie zrobiłeś :p Wydawało mi się, że rachunkowość to jedna z najbardziej konkretnych specjalności i poważnie rozważałam jej wybór... A Ty tak szczerze odradzasz? Bo inne specjalności (nie wszystkie oczywiście) wydają mi się takie naciągane, o wszystkim i o niczym Tongue No więc rachunkowość była górą jak dotąd w moim przypadku.

Przepraszam za pomyłkę - rzeczywiście aktuariat... pewnie strasznie ciężko z matmą tam więc też chyba zrezygnuję.

Analityk... wybrałeś? Właśnie martwię się, czy nie będzie ciężko z matmą? Nie jestem geniuszem w tej dziedzinie i nie chcę rzucać sobie kłód pod nogi Wink

A powiesz coś na temat "finanse i inwestycje"? Odpowiada moim zainteresowaniom tylko czy warto? To znaczy czy jest to konkretna specjalność? Bo raczej zawód doradcy mnie stanowczo nie interesuje Tongue I czy duże są szanse na utworzenie tej specjalności?

Czy jest jakiś górny limit osób, które mogą się zapisać na daną specjalność?

Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2013 11:43 przez Zanet.

gdynia

Parlament Studencki

29  

No ogólnie to rachunkowość na naszej uczelni jest na wysokim poziomie (podobno), ale dużo osób później żałuje wyboru- to raz, dwa, że duża część ludzi idzie na to, bo nie wie na co chce iść i wybiera to co wybiera najwięcej ludzi- koło się zamyka Big Grin poza tym moim zdaniem jak z tej uczelni co roku wyjdzie 150 księgowych, to pracy dla Was zabraknie ;p

Nie wiem jak tam z matmą i nikt Ci tego chyba nie powie, bo w zeszłym roku tak jak napisałem- nie otworzyli tej specjalności, a wcześniej też nie było na nią wielu chętnych.

No na pewno coś tam z matmy jest i trza się przyłożyć, ale mniej niż na inżynierii i wydaje mi się, że jest to do przejścia Wink

Myślę, że nieważne jaką specjalność skończysz- i tak będziesz pewnie pracować w czymś zupełnie innym... te specjalności też nie przygotowują Cię tak bardzo pod przyszły zawód, więc bez spiny Wink w tym roku jest na pewno jedna grupa, nie wiem czy nawet nie dwie Smile

W I turze nie ma limitów, dopiero przy II zamykają zapisy na niektóre specjalności Smile

Zanet

Użytkownik

2  

Właśnie ze względu na poziom rachunkowość mnie przekonuje, dużo pozytywnych opinii już słyszałam Big Grin A co miałeś na myśli pisząc, że dużo osób żałuje tego wyboru? W sensie dlaczego żałują? I wiesz... rachunkowość to nie tylko zawód księgowego Wink A poza tym wydaje mi się, że większość ludzi i tak pójdzie w innym kierunku jeśli chodzi o pracę.

Kurcze no i nie wiem... ta analityka straszy matmą. I wiem, że nie bardzo ma się to do przyszłej pracy. Po prostu zastanawiam się czy "finanse i inwestycje" nie są taką hmm... ignorowaną... nie wiem, może niedopracowaną specjalnością. Nie wiem, czy jest to coś konkretnego Wink

Dobra już koniec moich osobistych rozważań Big Grin Jak będziesz miał jeszcze jakieś info to chętnie się czegoś dowiem, no i daj znać, czy udało się coś zdziałać z tymi podaniami.

Aaaaa... a jak to jest ze specjalnościami na II stopniu? Wybieramy specjalność teraz i ją kontynuujemy? Czy później wybieramy drugi raz?

Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2013 14:59 przez Zanet.

gdynia

Parlament Studencki

29  

Część żałuje tego po III semestrze (po rachunie finansowej) i już wtedy ratuje się przenoszeniem na inne specjalności, a część po prostu nie wytrzymuje z taką ilością rachuny ;p a skoro i tak ma się to nijak do przyszłej pracy, to lepiej wybrać coś przyjemniejszego Wink

Noo trochę straszy, ale do przejścia Big Grin a finanse i inwestycje mnie się akurat wydają jedną z lepszych specjalności Wink
    Poza tym wszystko będzie konkretne lub mniej- zależy jak do tego podejdziesz i jak się przyłożysz ;p a na koniec i tak wylądujesz w innej branży Big Grin

Na II stopniu wybierasz specjalność jeszcze raz- nie wszystkie specjalności z I stopnia są otwierane na II Smile

Skocz do:

Kontakt | Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach | Wróć do góry | Wróć do zawartości | Archiwum | RSS